Zdrowie-Zycie.pl


OPIS

Bardzo wiele kobiet, w szczególności młodych, pragnie być posiadaczkami nienagannej figury. Nie ma w tym niczego złego, ani dziwnego. Jednak czasem zdarza się tak, że chęć bycia szczupłą jest na tyle silna, iż przeradza się w irracjonalną obsesję.

Kobiety popadają w manię odchudzania, są w stanie zrobić wszystko, aby osiągnąć zamierzony cel.  Dochodzi do tego, że przestają jeść i niewiele piją. Wydaje im się, że nawet woda może mieć kalorie. Pomimo tego, że są już bardzo chude, nie dostrzegają tego przeglądając się w lustrze.

Takie zachowania mogą świadczyć o rozwijającej się anoreksji. Jest to zaburzenie psychiczne, którego głównym objawem jest jadłowstręt. Wykrycie anoreksji i walka z nią nie należą do łatwych. Chore potrafią skutecznie kamuflować przebieg choroby. 

Jednak przychodzi moment, w którym nie da się już ukryć zaistniałego problemu i jest to zazwyczaj ostatnia chwila na udzielenie pomocy. Lektura artykułu na temat anoreksji zamieszczonego na portalu zdrowie-zycie.pl z pewnością jeszcze bardziej przybliży tę problematykę.

Data dodania: 2018-12-18

OpiniaNie zamieszczono jeszcze komentarzy.

Z OKOLICY


Trading For a Living

Hong Kong

Inmobiliaria Home Pan Dora Sl.

Alicante

MyEvolution

Tranent