Edycja I.

Pierwsza edycja Konkursu WBS cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do I etapu zgłosiło się ponad 70 projektów, a w II i III etapie konkursu do rywalizacji stanęło 30 najlepszych projektów, które uczestniczyły w szkoleniach, warsztatach oraz testowały swój pomysł w AIP Wrocław. W grudniu 2016 r. komisja kwalifikacyjna wyłoniła zwycięzców, którym podczas uroczystej gali finałowej wręczyła nagrody.

Zwycięzcą I edycji konkursu Wrocław Business Starter został StartUp „Milowe”, zdobywając 10 000 zł. Pomysłodawczyni zajmuje się tworzeniem niezwykle kreatywnych i profesjonalnych gier oraz kart dla dzieci, wspomagających ich rozwój i edukację. Oferuje  unikalne, a zarazem pierwsze w Polsce tego rodzaju karty oraz autorskie metody pracy nimi.

Drugie miejsce zdobyła firma NUAVION wygrywając 5 000 zł. Zajmuje się ona projektowaniem prototypów o nazwie FLYKIT, które umożliwiają sterowanie dronami, samolotami i innymi platformami latającymi wyposażonymi w kamerę. FLYKIT, która gwarantuje użytkownikowi wyjątkowe doznania, porównywalne z pilotowaniem samolotu.

Trzecie miejsce i nagroda w wysokości 5 000 zł przypadła firmie„Pangzi Ceramics”, która zajmuje się profesjonalnym tworzeniem niecodziennych przedmiotów codziennego użytku wykonanych z porcelany.